Vše o Rosa Klubu

Kdo jsme, kontakty, přihláška

Rosa klub ČR sdružuje milovníky a pěstitele růží. Sdružuje jak odbornou veřejnost např. z řad botaniků, správců veřejné zeleně, školkařů, tak i nadšené amatéry, kteří v současné době tvoří většinu členské základny. Rosa klub byl založen v roce 1968, navazuje ovšem na tradici Společnosti pěstitelů a milovníků růží založenou již v roce 1929.

Uvítáme mezi námi všechny nové přátele, kteří mají rádi růže, je jim blízký klidný krásný svět  květin a rostlin a věnují se jim. Pokud v sobě nalézáte takové dispozice a chtěli byste rozšířit naše řady, dejte nám o sobě vědět. Dnešní doba často upřednostňuje jiné aktivity, hlučnější a adrenalinové, tichá krása květin ustoupila pro mnohé do pozadí. Někdy máme asi mnozí pocit, že nás není mnoho, ale věříme, že je to jen zdání a že těch, kteří mají k růžím blízký vztah, je bezpočet.

Rosa klub ČR je specializovanou základní organizací Českého zahrádkářského svazu. Sdružuje milovníky a pěstitele růží, propaguje všestranný rozvoj růžařství a je členem Světové federace růžařských společností.