Rozárium Botanické zahrady

Výstaviště Flora Olomouc

Rozárium Botanické zahrady, výstaviště Flora Olomouc

Rozárium je v Olomouci situováno v areálu městských parků, kde vhodně navazuje na výstaviště s častým konáním zahradnických akcí. Bylo založeno v roku 1972. Nalézají se tu z této doby pozoruhodné odrůdy ČR, SR i sousedních zemí, které nejsou často jinde k vidění. Zastoupeny jsou všechny skupiny růží; celkem takřka 500 odrůd a druhů. Na ploše 2 ha roste nyní asi 5500 keřů. Záhonové růže v pravidelných plochách, sadové v travnaté ploše. Vstupy do rozária jsou od třídy 17. listopadu a z Bezručových sadů. V sezóně od dubna do října je rozárium přístupné pro veřejnost každý den s výjimkou pondělí od 9:30 do 18:00 hod.. Z plného vstupného 30 Kč jsou poskytovány četné slevy. V roce 2011 bylo zahájeno přemnožování růží, počítá se s rekonstrukcí a zatraktivněním prostoru. 

Dopravní informace

  • autem: Od Prahy a Brna se při vjezdu do Olomouce nechte vést směrovkami na výstaviště Flora, ale pokračujte dále rovně až na světelnou křižovatku, kde zahnete vpravo na „tř. Svobody“, a za mostem přes řeku zahněte na první světelné křižovatce vlevo - na Třídu 17. listopadu. V okolí jsou zóny placeného parkování.
  • autobusem: Přímé dálkové autobusy jezdí z velkých měst Moravy - Brno, Ostrava, Zlín a například z Jihlavy nebo Hradce Králové. Z Čech je vhodnější použít vlak, autobusové spojení je zdlouhavé a většinou s přestupem v Brně. Vedle autobusového nádraží jsou zastávky MHD, jeďte jednu stanici na stanici „Hlavní nádraží“. Dále viz vlak.
  • vlakem: Olomouc je významný železniční uzel několika rychlíkových tratí, časté a přímé spojení tak máte namátkou: z Brna, Prahy, Ostravy či Hradce Králové. Z „Hlavního nádraží“ jeďte autobusem MHD číslo 13 do stanice „Třída 17. listopadu“ a do rozária v Bezručových sadech vstupte vchodem u kurtů vzdáleným cca 300 m.

Rozárium Botanické zahrady výstaviště Flora Olomouc, Wolkerova 17, 771 11 Olomouc

GPS: 49°35‘32.58“N, 17°15‘41.05“E

Nadmořská výška: 212 mnm
Průměrná roční teplota: 8,3 °C
Roční úhrn srážek: 600 mm
Evropské podnebné pásmo (číslo zóny): zóna 6

www.flora-ol.cz