Mezinárodní soutěžní rozárium v Hradci Králové
Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří 2024

15. 6. 2024 : 12-17 hodin
v další dny až do neděle 30. 6. 2024 : 9-17 hodin

V roce 2022 oslavilo hradecké rozárium 50 let od svého založení v roce 1972.
Akce je součástí prestižního cyklu Calendarium Regina.

Vůně a krása růží…

Pokud obdivujete růži, královnu květin, její krásu, její charisma, bohatost forem květů, palety barev a vůní, nebo dokonce uvažujete o vysazení růží do vaší zahrady a rádi byste se nechali inspirovat, pak využijte možnosti a zajeďte se podívat do Mezinárodního soutěžního rozária v Hradci Králové. Uvidíte živé růže přímo na záhonech v době optimální pro vyniknutí jejich krásy, v období nejbohatšího kvetení, kdy jsou růže ve vrcholném stavu. Rozárium je otevřené veřejnosti pouze poslední dva červnové týdny. Naleznete zde více než 200 různých kultivarů růží pěstovaných v počtu přibližně 1.000 jednotlivých keřů ve všech typech – růže velkokvěté, mnohokvěté, popínavé, sadové, pokryvné, anglické i miniaturní. Každým rokem se v rozáriu objevuje kole 50 nových druhů. Poznáte i růže vítězné, v čele se Zlatou růží města Hradce Králové 2023. Akce je součástí cyklu Calendarium Regina.

Pokud budete mít chuť a zájem, budete se moci sami účastnit hlasování návštěvníků o nejkrásnější růži.

Teprve živé květiny rozvinou vaši představu o překvapivě široké škále podob a možností využití růží, těchto nádherných květin, starobylých i moderních zároveň.

Kde

Na rohu ulic Růžové a Pardubické, Hradec Králové – Kukleny.

Další růže v Hradci Králové a okolí

Jedete-li do Hradce Králové za růžemi, můžete je najít na více místech. Pěkná kolekce asi 50 odrůd růží je nově také v Botanické zahradě léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK. Také krásné Jiráskovy sady na soutoku řek Labe a Orlice mají rozsáhlou růžovou výsadbu, která je v posledních letech obohacována a obnovována. A blízko Hradce, v nedalekých Častolovicích, najdete v častolovickém zámku sbírku starých růží historických odrůd.

Mapa - kde nás najdete

Adresa: Pardubická ulice, Hradec Králové – Kukleny
Souřadnice GPS: 50°11‘57.56“N, 15°47‘17.78“E